Më 21 qershor dihen rezultatet e Testit të Maturës

15:09 / E enjte, 14 Qershor 2018

Për shkak të disa problemeve teknike dhe Festës së Bajramit të Madh, publikimi i rezultateve të testit të Maturës Shtetërore do të bëhet më 21 qershor.

Maturantët kanë të drejtë ankese 3 ditë pune, ndërsa publikimi i rezultateve të ankesave do të bëhet më datë 27 qershor 2018, njofton Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400