41 vjet më parë: Shihni aksidentin e Titos dhe reagimin e tij, gjatë një vizite në Suedi (Video)

08:23 / E mërkure, 11 Janar 2017

 

Shpeshherë mediat e huaja, sidomos ato të shteteve që kanë dalë nga ish-Jugosllavia publikojnë momente dhe ngjarje të ish-Jugosllavisë.

Gjithsesi, ndër ato që publikohen më së shpeshti janë edhe ngjarjet që kanë karakterizuar ish-udhëheqësin e ish-Jugosllavisë, Josip Broz Tito.

Dhe së fundmi nga mediat kroate, përcjell Telegrafi, është publikuar një video, në të cilën shihet një aksident i cili i kishte ndodhur Titos, gjatë një vizite në Suedi, në vitin 1976, para takimit me kryeministrin suedez, Olof Palme.

Siç edhe mund të shihet në pamje, gjatë daljes nga vetura, para rezidencës Harpsund, anëtarët e pakujdesshëm të delegacionit jugosllav, “i kapën” një çikë me derën e veturës, dorën e Titos.

Ai nuk e jep veten, dhe pasi e “nxjerr” dorën nga dera, vazhdon ngjitjen shkallëve të rezidencës.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400