46-vjeçari nga Elbasani fiksohet keq me 27-vjeçaren, e përndjek dhe i përplas…

11:53 / E diell, 14 Janar 2018

 

Një 46-vjeçar me banim në Elbasan u arrestua nga Policia pasi ka përndjekur dhe i ka sjellë dëmtime materiale një vajze 27-vjeçare.

Arian S. Pasi ka përndjekur gjatë ditës së djeshme vajzën 27-vjeçare me banim në Elbasan, dhe ka hasur në refuzimin e saj, ka zgjedhur t’i bëjë dëm të resë. Ai ka marrë automjetin e tij dhe ka përplasur makinën në pronësi të 27-vjeçares me inicialet Z.K.

Por ndërkohë, grupi hetimor gjatë kontrollit në banesën e 46-vjeçarit ka gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale një armë zjarri automatik dhe  126 fishekë model 56 kalibër 7.62 mm.

Gjithashtu u sekuestruan dhe dy automjetet e përfshira në ngjarje.

Policia thotë se hetimet do të kryhen më tej nga Prokuroria e Elbasanit, për veprën penale “Përndjekja”,  “Shkatërrimi i pronës” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit”.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400