AAK i kërkon qeverisë ndërprerjen e dialogut me Serbinë deri në vendimin për vizat

16:01 / E enjte, 12 Korrik 2018
Deputetët e Aleancë për Ardhmërinë e Kosovës, me anë të një rezolute kanë kërkuar nga Qeveria  të ndërpritet dialogu më Serbinë, deri në vendimin për liberalizim të vizave.

Këtë e ka bërë të ditur deputetja e AAK-së, Donika Kadaj-Bujupi. Ajo ka thënë se kanë kërkuar liberalizim të vizave para dialogut.

“Së bashku me kolegët e AAK-së, dorëzuam projekt-rezolutën ku kërkuam nga Qeveria që të mos fillohet dialogu me Republikën e Serbisë derisa të mirret vendimi përfundimtar për heqjen e regjimit të vizave për qytetarët e Republikës së Kosovës në zonën shengen.
Kërkuam liberalizim të vizave para dialogut”, ka shkruar Donika Kadaj-Bujupi.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400