Ahmeti krenohet me e-kioskun pas 100 mijë dokumenteve të lëshuara

11:38 / E premte, 17 Gusht 2018

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka bërë të ditur se e-kiosku e ka lëshuar sot dokumentin e njëqindmijtë.

Sot u arrit shifra prej 100,000 dokumenteve të lëshuara nga ky ekiosk. Sot Komuna e Prishtinës gati 40 përqind të kërkesave i ka nga komunat tjera”, ka shkruar Ahmeti.

Sipas tij, kjo pajisje e sjellë gjatë mandatit të tij ka nxjerrë për dhjetë herë më shumë investimin që është bërë me prurjen e saj.

Ai përmes një postimi në Facebook po ashtu njoftoi se së shpejti në e-kiosk do të bëhen edhe shërbimet kadastrale.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400