Ali Ahmeti: Debati për shqipen është shterur

13:17 / E mërkure, 14 Mars 2018

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti ka folur gjatë hyrjes në Kuvendin e Maqedonisë për të marrë pjesë në seancën për Ligjin për gjuhët.

”Seanca është thirrë, rendi i ditës është caktu dhe debati është shterrë” tha Ahmeti.

Në pyetjen se a ka informacione për takimin mes kryeministrit Zaev dhe Hristijan Mickoski-t, Ahmeti u përgjigj shkurt, ”nuk jam interesu”.

Përndryshe, nga ora 13:00 do të fillojë debati në Kuvend për Ligjin për gjuhët.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400