Apostolova: Specialja s’ka lidhje me liberalizimin e vizave

18:27 / E enjte, 12 Tetor 2017

 

Shefja e BE-së në Kosovë, Natalia Apostolova, ua ka bërë edhe njëherë me dije partive politike në vend se nuk do të ketë liberalizim të vizave pa ratifikimin e demarkacionit me Malin e Zi dhe pa rezultate konkrete në luftën kundër korrupsionit.

Derisa theksoi se nuk ka lidhje Gjykata Speciale me procesin e liberalizimit të vizave për qytetarët e vendit. Këto komente Apostollova i bëri në takim me shefin e grupit parlamentar të PDK-së, Memli Krasniqi dhe tre kryetarët e komisioneve parlamentare nga kjo parti

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400