Asamblisti i Drenasit, Mulaj: Milaim Zeka është rrenc, këtë e di krejt komuna e Drenasit

14:04 / E mërkure, 16 Maj 2018

Qëndrim Mulaj, një nga asamblistët më të votuar në asamblenë e Drenasit, ka reaguar ndaj Milaim Zekës, pas intervistës së mbrëmshme.

Z. Mulaj, në një postim, ka thënë se rasti i shënimit të Përvjetorit të Betejës së Llapushnikut, përshkrimi që ka bërë mbrëmë, Milaim Zeka ka gënjyer.

Ja postimi i tij në rrjetin social:

Milaim Zeka është rrenc, këtë e di krejt komuna e Drenasit

Një nga rrenat e tij, mbrëmë në intervistë, ishte përmendja e Shënimit të 20 vjetorit të Betejës së Llapushnikut.
Duke qenë se Beteja e Llapushnikut, tuboi familjar të dëshmorëve, njerëz me reputacion në Drenas dhe më gjerë, ku ishte e pranishme edhe udhëheqja komunale, veteranët e Betejës së Llapushnikut dhe invalidët, Kryetari Lladrovci dhe Zv. Kryeministri Fatmir Limaj, në radhën e parë, nuk u gjet vendin për Milaimin.
Nga ky turpërim që iu bë se nuk iu gjet vend në rend të parë, u largua ndër hije, ashtu siç tha mbrëmë. Jo që nuk është deputet, ai është, por se kontributi i tij në Betejën e Llapushnikut është zero, andaj s’kishte vend për të.

Mbrëmë, ai deklaroi paturpësinë më të madhe se nuk ka dashur të ulet në rend të parë me Kryetarin Lladrovci!!!

Se rren, këtë kush nuk e vë në dilemë, sepse, pas tubimit, po i njëjti Milaim, ka pirë kafe me Lladrovcin dhe Fatmir Limajn, tash në tavolinë me vetëm një karrige ndërmjet.
Milaim, je rrenc, se nëse s’deshe të ulesh për Betejën e Llapushnikut në rend të parë me Lladrovcin, pse pi kafe me të duke u servilosur!

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400