AVONET: Spitalin e Ferizajt e kaplon nepotizmi

15:26 / E enjte, 12 Korrik 2018
Rrjeti i OJQ-ve AVONET ka bërë të ditur se pas monitorimit të procesin e përzgjedhjes së infermierëve dhe shërbyesve teknik në Spitalin Rajonal të Ferizajt, ka hasur në një varg parregullsishë.

Kjo organizatë kërkon nga SHSKUK-ja ta kthej konkursin në pikën zero.

AVONET ka shprehur shqetësimin në lidhje me pranimin në këtë konkurs të të afërmve të zyrtarëve të këtij spotali.

“AVONET kërkon nga Ministria e Shëndetësisë dhe nga drejtori i SHSKUK-së ta marrin me seriozitet
dhe ta trajtojnë këtë vepër dhe këtë proces në të cilin kanë ndodhur shkelje ligjore sepse këtu
cenohet e drejta e konkurrencës dhe cenohet e drejta e profesionalizmit. Komisioni intervistues dhe vlerësues duhet të mbajë përgjegjësi sepse një veprim i tillë është në kundërshtim me ligjit, derisa janë sanksionuar edhe me Kodin Penal të Republikës së Kosovës” thuhet në deklaratë.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400