Babai me dy djemtë rrahin gratë e shtëpisë

11:31 / E premte, 17 Gusht 2018
Dhuna ndajë grave sa po vjen e po shtohet në Kosovë. Gjatë ditës së djeshme cak i dhunës në familje ishin tri gra në Prishtinë.

Polica e Kosovës ka njoftuar se janë arrestuar tre të dyshuar meshkuj K/Shqiptar (babai me dy djem) pasi që dyshohet kanë sulmuar fizikisht tri viktimat femra K/Shqiptare (nënën me dy vajza) bashkëshorten përkatësisht nënën e tyre, të cilave u kanë shkaktuar lëndime.

“Viktimave u është ofruar tretman mjekësor, ndërsa tre të dyshuarit pas intervistimit, me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajte”, ka njoftuar Policia e Kosovës.

Rasti është proceduar nga policia për “dhunë në familje”, transmeton lajmi.net.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400