Bajrami: Pas 4 vjetësh gjysmën e kandidatëve të LDK-së do t’i kemi gra

18:36 / E premte, 22 Shtator 2017

 

Hykmete Bajrami nga Lidhja Demokratike e Kosovës në tubimin zgjedhor të LDK-së ka premtuar se qysh tash kanë filluar të mendojnë për zgjedhjet e ardhshme lokale dhe se pas katër vjetësh presin t’i kenë gjysmën e kandidateve për kryetare komunash gra.

“Pas katër vjetësh dëshirojmë të kemi gjysmën e kandidateve gra nëpër komuna”, pohoi Bajrami.

Ajo më pas ka folur për atë ase si e kishte gjetur qeveria e LDK-së qeverinë në vend dhe cfarë bënë gjatë viteve sa udhëhoqën për t’i ndryshuar gjërat për mirë.

Njëjtë ka thënë se do të veprojnë edhe nëpër komuna, ku do të provojnë që ta ngjallin ekonominë dhe ta rrisin zhvillimin.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400