Banka Botërore ulë pritshmëritë për rritje ekonomike në Kosovë

09:43 / E enjte, 12 Janar 2017

Banka Botërore ka deklaruar që ka ulur pritshmëritë e rritjes ekonomike për Kosovën për vitin 2017, në 3.9%, për 0.1% më e ulët se ajo që është parashikuar në qershor, shkruan seenews.

Ndryshime të tjera sa i përket rritjes ekonomike në Kosovë, janë bërë edhe për vitin 2018, kështu nga 4.1% kjo shifër ka zbritur në 3.7%.

Këto ndryshime janë bërë të ditura tek Raporti për Perspektivën Ekonomike Globale, të publikuar në janar të 2017-ës.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400