Beqiri tregon se a ishte LDK kundër ushtrisë, përmend detaje të takimit në ambasadën e SHBA-së

11:31 / E mërkure, 14 Mars 2018

S’ka pas ofertë për këmbim të vazhdimit të mandateve të deputetëve serbë në rast të krijimit të ushtrisë së Kosovës. Kështu ka deklaruar deputeti i LDK-së, Ismet Beqiri.

Më tej, Beqiri ka treguar se çfarë ka ndodhur në takiminin e krerëve të shtetit me ambasadën e SHBA-së.

“…Ne jemi subjekt serioz nëse diçka na kanë dhënë. Takimin me ambasadoren Jacobson ka qenë z.Thaci, Haradinaj, Jakup Krasniqi, Pacolli, z. Isa Mustafa dhe unë si kryetar i grupit. Nëse ekziston një dokument i tillë ne bartim përgjegjësi. Asnjëherë nuk na është bërë një ofertë që mi votu vazhdimin e mandatave dhe ne me votu. Jakup Krasniqi ishte ai që e ka kundërshtu”, ka thënë ai.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400