Bilall Sherfi tregon detaje për tryezën e LDK’së

23:52 / E mërkure, 25 Prill 2018

 

Shefi i Grupit Parlamentar të Nismës Socialdemokrate Bilall Sherfi i ka folur për tryezën e thirrur nga LDK.

Në kuadër të diskutimeve ku secili subjekt ka dhënë propozimet e veta, Sherifi ka trguar diskutimin e tij.

Ai thotë se asnjë parti nuk e ka ekskluzivitetin ta çojë vendin në zgjedhje.

“Kushdo që beson, qoftë PDK’ja, qoftë LDK’ja që ata e kanë ekskluzivitetin me dërgu vendin në zgjedhje gabojnë sepse faktet flasin ndryshe”, tha Sherifi.

“Secila parti mund ta dërgojë vendin në zgjedhje por nuk e ka ekskluzivitetin vendin në zgjedhje. Këto janë shifra. Shifrat flasin. Nuk ka nevojë për komente. Nuk ka vend për krekosje për asnjë parti politike”, tha ai.

“Në takim kam thënë se janë dy mënyra se si shkon vendi në zgjedhje: përmes të marrëveshjes së partive politike që kërkon 80 vota për ta shpërnda Kuvendin apo përmes mocionit që nevojiten vetëm 61 vota”, theksoi ai.

LDK’ja e kishte ftuar këtë tryezë me qëllim që të diskutohej për situatën politike dhe mundësinë e caktimit të datës së zgjedhjeve të reja.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400