Breshëri mbulon këtë pjesë të Kosovës

18:01 / E enjte, 14 Qershor 2018
Ashtu siç edhe ishte paralajmëruar në Kosovë të mbizotërojë mot i ndryshueshëm këtë javë, një gjë e tillë po realizohet. Kësisoj, në rrethinë të qytetit të Rahovecit, saktësisht në fshatin Sapniq ka filluar që të bie shi me erëra të forta.
Një lexues i Portalit Indeksonline ka dërguar fotografi në redaksi ku shihet se toka është mbuluar me të bardhë, si pasojë e breshrit që ka rënë në këtë pjesë të Kosovës.
Ndryshe, më poshtë keni edhe tabelat  që tregojnë parashikimin e motit më të detajuar për 10 ditë.Kujtojmë, se Policia çdo herë apelon tek ngasësit e veturave në komunikacion  që të rrisin kujdesin e tyre pasi që kushtet atmosferike e vështirsojnë tejet  shumë komunikacionin dhe me këtë rast mos të vihet deri te aksidentet sidomos ato me fatalitet.Më poshtë shikoni disa pamje:

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400