Britania uron 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës me një video të veçantë

19:11 / E mërkure, 14 Shkurt 2018

Ambasada e Britanisë së Madhe në Kosovë ka uruar për 10 vjetorin e pavarësisë.

Përmes një postimi në Facebook, duke e shoqëruar atë me një video përmbledhëse që nga lufta e deri më tash, kjo ambasadë ka shkruar se në këtë vit, Britania e Madhe feston 10 vjetorin e marrëdhënieve diplomatike me shtetin e Kosovës.

Në këtë video ata kanë përmbledhur disa nga takimet më të rëndësishme të përbashkëta që janë bërë mes zyrtarëve të lartë të Britanisë me Kosovën.

Gjithashtu, ata kanë cekur se forcat e Britanisë kanë qenë ndër të parat që kanë hyrë në Kosovë ë vitin 1999 për të ndihmuar në luftën kundër Serbisë.

“Në këtë vit Britania e Madhe feston 10 vjetorin e marrëdhënieve diplomatike me Kosovën. Urime 10 vjetorin Kosovë”.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400