Britma tmerruese midis Prishtinës: ”A ka naj burr naj kun, oj nana jeme” (Video+18)

11:51 / E mërkure, 24 Janar 2018

 

Në rrugën ‘Shpëtim Robaj’ në lagjen Taukbahqe në Prishtinë, një person dyshohet se është plagosur me thikë. Zëdhënësja e Policisë për Rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti, ka konfirmuar rastin.

“Një person dyshohet të jetë therur me thikë dhe po merr tretmanin e nevojshëm në QKUK. Policia është duke u marrë me rastin në fjalë”, ka thënë Ahmeti.

I theruri me thikë për shkak të indiferencës së njerëzve përreth dëgjohet duke bërtitur: ”A ka naj burr naj kun, oj nana jeme”.

Ky është vetëm një ndër rastet ku kalimtarët në rrugët e Kosovës qendrojnë indiferent ndaj ndihmes që kerkon personi që lufton me jetën, shkruan Veriu.info

Shpresojmë që ky rast të trokas në ndërgjegjen e qytetarëve, ne menyre qe rastet e tjera te mos kalojne keshtu

blob:http://www.dailymotion.com/6e970679-4f91-426e-b3fb-af1f6b3b0ee8

 

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400