Çfarë kërkojnë tanket serbe në qender të Preshevës?

11:13 / E mërkure, 14 Shkurt 2018

Çfarë kërkojnë tanket e ushtrisë serbe në qender të Preshevës. Presheva dy ditë para festimeve për pavarësinë e Ksoovës është gdhirë me një tank në mes qytetit, para komunës, njofton agjensia  e lajemeve “Presheva Jonë” duke bërë publike edhe disa foto të dërguara nga lexuesit e saj ku shifen tanket e forcave të ushtrisë serbe.

Sot në qender të qytetit të Presheves, para komunës janë parë forca të mëdha serbe. Se kishin për qellim të trgojne dhëmbet të dashuruarve apo fqinjit që po krmton 10-vjetorin e  pavarësisë, shkruan “Presheva Jonë”.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400