Daçiq: Mu terruan sytë kur e pashë shqiptarin në Pentagonin amerikan

12:33 / E hëne, 19 Shkurt 2018

 

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq gjatë vizitës se tij të fundit në Washington, ishte takuar me Këshilltarin e Sigurisë Kombëtare të SHBA-së, Herbert Raymond McMaster.

Por, çfarë ndodhi në takim?

”U takova në Uashington me Këshilltarin e Sigurisë Kombëtare të SHBA, Herbert Raymond McMaster. Me gjithë respektin, por kur pashë se pranë tij kishte ulur shefin e tij të kabinetit, shqiptarin nga Kosova, Ylber Bajraktarin, i cili erdhi tek unë dhe tha se ai ishte nga Kosova, për një moment më janë terruar sytë dritat dhe pastaj e kuptova se çdo gjë ishte e qartë”, tha Daçiq.

“Wes Mitchell, Ndihmës Sekretari i Shtetit për Çështjet europiane dhe Euroaziatike, më tha se është më mirë të mos flas  asgjë për Kosovën gjatë takimit”, tha Daçiq, shkruan Fmmimages, transmeton Klan Kosova.


Vëllezërit Ylli (majtas) dhe Ylber (djathtas) Bajraktari jashtë Pentagonit, ku punojnë në politikën e jashtme dhe sigurinë kombëtare për dy zyrtarët kryesorë të Departamentit të Mbrojtjes

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400