Daçiq: Serbia po përpiqet për zgjidhje të përhershme me Kosovën

23:37 / E enjte, 14 Qershor 2018

Serbia është e gatshme që të vazhdojë përpjekjet që të gjendet një zgjidhje e përhershme që do të ishte në interesin edhe të Prishtinës edhe Beogradit.

Kështu ka thënë ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, që ka thënë se përpjekjet e tyre po bëhen që t’i sillet stabilitet gjithë rajonit dhe Evropës, shkruan Most, përcjell Klan Kosova.
Daçiq ka thënë se synimi kryesor i Serbisë është ruajtja e paqes dhe stabilitetit

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400