‘Daily Mail’ e ngatërron Kosovën me Ukrainën, kur raporton për ardhjen e Rita Orës

23:23 / E shtunë, 17 Shkurt 2018

 

Shumë mediume nga mbarë bota kanë raportuar sot për përvjetorin e pavarësisë së Kosovës dhe ardhjes së këngëtares Rita Ora në Prishtinë pikërisht për këtë arsye.

Por, në mesin e shumë raportimeve, ka pasur edhe të tillë që kanë gabuar shtetin ku ka shkuar Rita Ora për të shënuar ditën e pavarësisë.

Gazeta britanike Daily Mail në versionin e saj online e ka ngatërruar Kosovën me Ukrainën, duke shkruar që “Rita Ora feston 10 vjetorin e pavarësisë së Ukrainës”, mbishkrim ky që shoqëron një video ku Rita shihet në Prishtinë në disa InstaStory në faqen e saj.

Ukraina kishte shpallur pavarësinë nga Bashkimi Sovjetik më 24 gusht 1991, kurse Kosova ka shënuar sot dekadën e parë të pavarësisë.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400