Demokracia Studentore bën thirrje për lirimin e Ramush Haradinajt

22:15 / E mërkure, 04 Janar 2017

 

Kryetari i organizatës Demokracia Studentore Mexhid Ramusa i’u bënë thirrje autoriteteve në Kosovë që të ndalojnë hyrjen e Presidentit të Serbisë Tomisllav Nikoliç, në rast se nuk lirohet ish-komandanti UÇK-së Ramush Haradinaj nga autoritetet franceze, thuhet në një komunikatë.

“Në rast se autoritetet shtetërore nuk ndërmarrin një hap të tillë, atëherë ne do të bëjmë organizim studentor për të bllokuar rrugën ku do të kalojë Presidenti i Serbisë në Kosovë” ka thënë Ramusa.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400