Dështon protesta e thirrur për të kundërshtuar vendosjen e flamurit

14:04 / E mërkure, 14 Shkurt 2018

 

Ndonëse ishte e thirrur për në orën 13:00, protesta për të kundërshtuar vendosjen e flamurit të Kosovës dështoi.

Kjo pasi që qytetarët nuk e kishin parë të arsyeshme që të protestonin për çështjen në fjalë,

Një qytetar i rastit tha se flamuri kombëtar duhet të vendoset në Veternik, kurse ky shtetëror të mbetet këtu ku është.“Një propozim i imi është që i njëjti flamur të vendoset të rrethi për Veternik që populli me qenë i qetë sepse janë të mllefosur”, tha qytetari Adem Miftari, raporton Ekonomia Online.

Mbrëmë vonë, flamuri shqiptar është zëvendësuar me atë shtetëror për nder të dhjetëvjetorit të Pavarësisë.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400