Detaji që u shpëtoi të gjithëve! Rama “stolis” veten me yll komunist dhe… (Foto)

07:54 / E enjte, 14 Shtator 2017

 

Këtë të mërkurë Edi Rama është zyrtarisht kryeministri i vendit edhe për një 4 vjeçar, por në ceremoninë e betimit në Presidencë e në mbledhjen në qeveri, shumë pak e kanë vënë re detajin në kostumin e tij.

Në kostumin e tij në ngjyrë gri, pranë pjesës së majtë të bustit kishte një yll të kuq (si ato të kohës së komunizmit).

Një detaj i tillë do dukej mjaft provokues nëse “prezent” nuk do të ishte dhe një tjetër yll, pranë atij “komunist”, i cili mban ngjyrën e zezë. Dy yjet së bashku kësisoj formojnë dy ngjyrat e flamurit tonë kombëtar

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400