Diplomati gjerman sot në Kosovë, takohet me kryeministrin Haradinaj

11:19 / E mërkure, 14 Shkurt 2018

 

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Sigmar Gabriel, këtë të mërkurë do të arrijë në Kosovë për të zhvilluar një vizitë zyrtare.

Gjatë vizitës së tij në Kosovë, diplomati gjerman do të pritet nga kryeministri Ramush Haradinaj.

Sipas njoftimit të qeverisë, Haradinaj e Gabriel pas takimit i cili do të zhvillohet nga ora 18:30 do të kenë edhe një konferencë për media.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400