DNV rekomandon të hiqet votimi me kusht

12:14 / E hëne, 19 Shkurt 2018

 

Publikohet raporti përfundimtar i vëzhgimit të zgjedhjeve lokale 2017 i organizatës Demokracia në Veprim (DNV).

Blerta Aliu, nga kjo organizatë tha se zgjedhjet kanë qenë shumë komplekse.
“Procesi i zgjedhjeve është shumë kompleks. Ne kemi pasur të angazhuar shumë njerëz në procesin zgjedhor”, tha Aliu në RTK.

Ajo bëri me dije se raporti ka edhe rekomandime.

“Ne kemi rekomanduar të hiqet votimi me kusht, votimi në diasporë të bëhet në ambasada, kemi rekomandime edhe për komisionerë”, tha ajo.

Të gjithë qytetarët raportin mund ta marrin në ueb-faqen e DNV-së.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400