Drecun i “frikësuar” pas arrestimit të Haradinajt, ja çfarë thotë për ish-ushtarët e UÇK-së

14:51 / E mërkure, 11 Janar 2017

 

Kryetari i Komisionit Parlamentar për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun ka thënë se nuk mund të përjashtojë mundësinë e incidenteve që mund të ndodhin për shkak të gjendjes në Kosovë, në veçanti pas arrestimit të Ramush Haradinajt.

Sipas tij, rreziku i kryerjes së akteve të ndryshme në Kosovë tanimë është i pranishëm, shkruan Tanjug, transmeton Indeksonline.

“Ka indikacione se shqiptarët, sidomos ish-anëtarët e UÇK-së, mund të marrin disa veprime të dhunshme”, është shprehur ai.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400