Dua Lipa merr Çelësin e Prishtinës

14:30 / E premte, 10 Gusht 2018

Këngëtarja kosovare me famë botërore, Dua Lipa, ka marrë “Çelësin e Prishtinës” për promovimin që i ka bërë kryeqytetit me Festivalin “Sunny Hill”.

Këtë çelës asaj ia dhuroi kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, gjatë një takimi me të.

Ahmeti tha se këngëtarët që po korrin suksese kudo në botë janë ambasadorët më të mirë.

Kreu i Prishtinës tha se gjëja më e mirë është që Dua po i kthen komunitetit nga pjesa e vet duke i ndihmuar fëmijët.

Nga ana e saj, Dua Lipa tha se shpreson që ky koncert të jetë fillimi i një bashkëpunimi për përparimin e artit dhe kulturës në Kosovë.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400