Dy të arrestuar pas rrokullisjes së veturës me drogë në Obiliq

21:59 / E premte, 20 Korrik 2018

Dy persona, njëri 23 vjeçar ndërsa tjetri 27 vjeçar, kanë përfunduar nën pranga pasditen e së premtes.

Të dyshuarve fillimisht u është kërkuar të ndalonin nga një patrullë policore për kontroll rutinor, mirëpo ata nuk janë ndalur me ç’rast policia u është vënë në ndjekje.

Gjatë përndjekjes vetura është rrokullisur në afërsi të termocentralit “Kosova B”.
Dy personat që gjendeshin në veturë, të cilët kanë shpëtuar pa lëndime, janë arrestuar dhe janë dërguar në Stacionin Polisor të Obiliqit.

Policia ka bërë të ditur se në veturën e rrokullisur janë gjetur sasi të konsiderueshme të drogës, që dyshohet të jetë marihuanë.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400