E konfirmon Limaj: Do të jem pjesë e Qeverisë

22:10 / E premte, 19 Maj 2017

Kreu i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj ka thënë se Nisma do ta ketë vendin meritor në qeverinë e ardhshme qe sipas tij do të drejtohet nga Ramush Haradinaj.

I pari i Nismës për Kosovën ka thënë se rastet e tij gjyqsore janë në përfundim e sipër duke shtuar de do të jetë pjesë e qeverisë.

Limaj në Vv Dukagjini ka thënë se në qeverisjen e ardhshme do të ketë çkapje te shtetit dhe reforma fiskale.

Limaj poashtu ka thënë se Aak e Nisma nuk do të ndryshojnë qëndrimin e tanishëm për asociacionin dhe demarkacionin

Në bazë të marrëveshjes mes pdk aak dhe Nismës, kësaj të fundit i takon posti i zv/kryeministrit./Indeksonline/

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400