Edhe sot nxehtë në Kosovë, ndërsa javën e ardhshme priten ndryshime!

08:08 / E diell, 22 Prill 2018


Instituti hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-10 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 23-25 gradë Celsius.

“Shtypja atmosferike mbetet e lartë, mbi vlerat e normales. Indeksi UV  në kufijtë e rrezikshmërisë. Do të fryjë erë nga drejtimet e ndryshme,  e lehë deri mesatare. Në javën e ardhshme pritet të ketë reshje por temperaturat do të jenë të larta, mbi vlerat e mesatareve”, thuhet në njoftimin e institutit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400