Edhe sot protestohet për shkaktimin e Aleksandër Lumezit

08:31 / E mërkure, 29 Gusht 2018

Shkarkimi i kryeprokurorit Aleksandër Lumezi, vetting gjyqësorit dhe pastrimi i listave të veteranëve, janë këto tri kërkesat e protestës së sotme të iniciativës qytetare “Protestoj”.

 

Organizatorët e protestës thanë se pasi kjo situatë vjen si pasojë e fryerjes së listave të veteranëve, është e udhës që aty të marrin pjesë edhe veteranët e vërtetë të luftës së UÇK-së.

Protesta e nesërme është vazhdim i asaj që u mbajt javën e kaluar, dhe fillon në ora 18:00 nga sheshi ‘Zahir Pajaziti’, për të marshuar drejt Zyrës së kryeprokurorit dhe përfundon te Qeveria ku do të mbahen fjalimet.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400