Ekskluzive: Ahmeti dhe Sejdiu kandidatë për deputetë nga Vetëvendosja

21:22 / E premte, 19 Maj 2017

Lista e Lëvizjes Vetëvendosje ende nuk ka përfunduar.

Por sipas burimeve të Indeksonline, ndër pesë kandidatët e parë për deputetë të Kuvendit të Kosovës nga Vetëvendosje është pikërisht kryetari I tanishëm i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti.

Gjithnjë sipas këtyre burimeve, Ahmeti pritet të jetë në listën e cila ka afat të përpilohet e tëra deri në orën 00:00.

Indeksonline mëson po ashtu se  përpos Ahmetit, kandidatë në listën e Vetëvendosjes është edhe nënkryetari i Prishtinës, Dardan Sejdiu.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400