A është kjo e vërteta e takimit ndërmjet Haradinajt dhe Mogherinit?

18:35 / E premte, 17 Nëntor 2017

 

Gjatë ditës së sotme delegacioni i Kosovës qëndroi në Bruksel për të mbajtur takimin e dytë të Këshillit të MSA’së ndërmjet Kosovës dhe BE’së

Mediat të ndryshme në Prishtinë e Beograd kanë raportuar se përfaqësuesja e lartë Federica Mogherini e ka lëshuar takimin kur Haradinaj ka përmendur involvimin e SHBA-së në procesin e bisedimeve.

Sipas Radios Evropa e Lirë atmosfera e takimit të Këshillit të MSA-së mes Kosovës dhe BE-së ka qenë e tensionuar dhe në një moment Mogeherini thuhet se e ka lëshuar takimin e nervozuar.

Duke u thirrur në një burim që ka marrë pjesë në takim ky medium raporton se kur Haradinaj ka përmendur nevojën që edhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës të përfshihen në dialog mes Kosovës dhe Serbisë, ajo këtë mund ta ketë kuptuar tepër personalisht dhe e ka lëshuar takimin.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400