Fillon manifestimi ‘Flaka e janarit’

13:20 / E mërkure, 11 Janar 2017
Manifestimi “Flaka e janarit” që mbahet çdo vit në Gjilan ka filluar me një vizitë në kazermën e FSK-së dhe me homazhe tek varrezat e dëshmorëve në këtë komunë.

Homazhe tek varrezat e dëshmorëve kanë bërë zyrtarë të komunës së Gjilanit, pjesëtarë të FSK-së, nënkryetari i AAK-së Ahmet Isufi, lideri i VV-së Albin Kurti, veprimtari i çështjes kombëtare, Avni Dehari dhe shumë qytetarë tjerë.

Për nder të këtij manifestimi pasdite kryetari I komunës Lutfi Haziri do t’i pres në një takim familjet e dëshmorëve ndërsa ndezja e Flakadanit  të Flakës së Janarit do të bëhet në orën 17 në sheshin “Agim Ramadani”.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400