“Flamurin shtetëror nuk e dizajnoj Ahtisaari, por një ish ushtar i UÇK-së”

10:09 / E mërkure, 14 Shkurt 2018

Edhe avokati Dastid Pallaska ka reaguar për debatin që po bëhet këto ditë lidhur me vendosjen e flamurit të Kosovës në hyrje të Prishtinës.

Pallaska përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook ka thënë se flamurin shtetëror nuk e dizajnoj Ahtisaari, por një ish ushtar i UÇK-së, përcjellë “Bota sot.

“Flamurin shtetëror nuk e dizajnoj Ahtisaari por një ish ushtar i UÇK-së. Për këtë arsye ky flamur nuk guxon të trajtohet si i huaj apo si anti-shqiptar”, ka shkruar avokati.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400