Fotografitë e personit të arrestuar për pedofili në Prishtinë

22:48 / E mërkure, 25 Prill 2018

Policia e Kosovës ka arritur të kapë sot një person 59-vjeçar, i cili është raportuar se ka ngacmuar fëmijët të hënën tek Parku i Qytetit në Prishtinë.

Përmes një njoftimi për media, Policia ka konfirmuar se ka arrestuar personin e dyshuar dhe ka intervistuar edhe dëshmitarët e rastit, raporton Insajderi.

“Me date 23.04.2018 ne Stacionin Policor Qendra në Prishtinë është raportuar një rast për ngacmimin e disa fëmijëve tek Parku i Qytetit. Njësia patrulluese ka dale ne vendin e ngjarjes, ka arrestuar personin e dyshuar dhe ka intervistuar edhe dëshmitaret e rastit. Pas arrestimit policia ka njoftuar Prokurorin e çështjes nga Departamenti i Përgjithshem dhe Prokurorin per te mitur”, ka thënë Policia.

Në komunikatën policore thuhet se ndërkohë që Policia ka kontaktuar edhe familjarët e të dyshuarit janë ndritur dyshimet se i njëjti ka demtime të shëndetit mendor.

Disa fotografi që janë publikuar sot në rrjetin social Facebook, tregojnë pedofilin e dyshuar në afërsi të madhe me fëmijë në Parkun e Qytetit.

TEMA

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400