Gjendet një armë e pashpërthyer në Klinë

14:54 / E diell, 12 Gusht 2018

Në fshatin Poterq i Epërm të Klinës, dje është gjetur një mjet i dyshuar. Njësitet policore kanë siguruar vendin për të punuar me ekskavator në mënyrë që të shihet se për çka bëhet fjalë.

Njësitet për deminim të FSK-së, siç ka njoftuar sot Policia, në mënyrë të sigurt kanë bërë tërheqjen e mjetit të dyshuar në gjatës prej 30 centimetra që dyshohet se ka mbetur nga lufta e dytë botërore.Mjeti është marrë me vete për t’u ekzaminuar.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400