Gjuriq: Apostolova po mban anën e Prishtinës

14:16 / E enjte, 26 Prill 2018

Fakti se shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Prishtinë, Natalya Apostolova po mbështetë platformat e Prishtinës, tregon se ajo është e vendosur direkt në anën e Prishtinës sa i përket procesit të dialogut, dhe kështu edhe po fshihet pas procesit të dialogut, tha drejtori i së ashtuquajturës Zyre për Kosovën, Marko Gjuriq.

“Pasi Apostolova po mbështetë platformat e Prishtinës pa rënë dakord me askënd, tregon se ajo mban anën e Prishtinë dhe kjo shihet se ajo mund të konsiderohen si pjesë e platformës” ka thënë Gjuriq.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400