Gjykata merr vendim për personin që i kërkoi haraç teologut kosovar

15:37 / E shtunë, 11 Gusht 2018

Gjykata Themelore në Gjilan sot ka shqiptuar masën e dënimit për të dyshuarin që i kërkoi 35 mijë euro teologut kosovar, Mustafa Bajramit.

Mësohet se masa e shqiptuar nga gjykata është – një muaj paraburgim.

Kujtojmë, se para disa ditëve Bajrami kishte njoftuar përmes Facebook-ut se ka marrë një kërcënim të rëndë.

“Ose 35000 euro, ose koka. Ky ishte ultimatumi i deridjeshëm. Pas ndërhyrjes së një fytyre shumë të njohur publike në Kosovë (jo fytyrë politike), çmimi ka ra, por, sipas ndërmjetësuesit, gjithqysh diçka duhet paguar”, kishte shkruar Bajrami.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400