Hahn i kënaqur për hapjen e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë, asnjë fjalë për Kosovën

16:05 / E martë, 17 Prill 2018
Komisioneri për zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, në publikimin e Raportit të Progresit për gjashtë vendet e Ballkanit Përendimor  është shprehur i kënaqur që Komisioni Evropian ka vlerësuar punën e Shqipërisë dhe Maqedonisë për reformat e bëra.

Hahn për Shqipërinë ka përmendur rezultatet në reformat e administratës, në gjyqësor si dhe në mbrojetjen e të drejtave të njeriut, duke deklaruar se një vendim i tillë i Komisioni është i arsyeshëm, raporton lajmi.net.

Ndërkaq sa i përket Turqisë, Hahn tha se vendi vazhdon të bëjë hapa të mëdhenjë drejt BE-së.

Hahn nuk e ka thënë asnjë fjalë për Kosovën.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400