Hahn nga Samiti i Sofjes: Normalizimi i raporteve Kosovë-Serbi, çelës për stabilitetin rajonal

11:29 / E enjte, 17 Maj 2018

Ka filluar Samiti i BE-së me vendet e Ballkanit Përendimor.

 Para fillimit të këtij Samiti, komisioneri i BE-së për Zgjerim, Johannes Hahn, është takuar me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi dhe me atë të Serbisë, Aleksander Vuçiq, transmeton lajmi.net.

Me këtë rast Hahn ka theksuar edhe një herë se normalizimi i raporteve mes Serbisë dhe Kosovës është çelësri për stabilitietin e rajonit dhe rrugën drejt integrimeve.

Ky është postimi i Hahn në Twitter:

“Normalizimi gjithëpërfshirës dhe i detyrueshëm ndërmjet Serbisë dhe Serbisë është çelësi për stabilitetin rajonal dhe për përparimin në rrugët e tyre përkatëse #EU.”

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400