Hahn optimist për arritjen e zgjidhjes në dialogun Kosovë-Serbi

09:55 / E enjte, 17 Maj 2018

Komisioneri i Zgjerimit të BE-së, Johannes Hahn tha në Sofje të hënën se është optimist se do të arrihet një zgjidhje në dialogun midis Prishtinës dhe Beogradit.

 “… Jam gjithmonë optimist në strategjinë e re është e theksuar qartë se ka një perspektivë për të gjithë, kjo do të thotë se është në interes të Kosovës për të punuar në një zgjidhje për një marrëveshje ligjërisht të detyrueshme”, tha Han me të arritur në samitin e BE-së – Ballkanin Perëndimor në Sofje, transmeton lajmi.net.

Komisioneri Europian theksoi se duhet të ketë vullnet të shpejt nga të dy palët për të arritur marrëveshje sa më shpejt të jetë e mundur.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400