Haradinaj nesër takohet me ambasadorin amerikan

19:51 / E martë, 28 Gusht 2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj pritet të zhvillojë takim me Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie.
Nuk janë dhënë detaje të tjera se çfarë pritet të diskutohet në këtë takim të tyre por kjo gjë po ndodhë në kuadër të zhvillimeve politike kur dhe po diskutohet një ide për një marrëveshje të mundshme mes Kosovës e Serbisë, për korrigjim kufijsh.

Takimi mes Haradinajt e Delawie do të mbahet nesër në ndërtesën e Qeverisë së Kosovës.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400