Haradinaj takon Ilir Metën, flasin për proceset në Kosovë dhe Shqipëri

16:06 / E hëne, 21 Maj 2018

Kryeministri Ramush Haradinaj është takur sot me Presidentin e Shqipërisë, Ilir Metën.

 “Sot u takova me Presidentin e Shqipërisë Ilir Meta, me të cilin bashkëbiseduam për proceset aktuale në të cilën po kalojnë të dyja vendet”, ka shkruar Haradinaj në profilin e tij në Facebook.

“Liberalizimi i vizave për Kosovën dhe statusi i kandidatit për Shqipërinë, janë hapa të mëdhenj për ne, por edhe për rajonin në përgjithësi”, shtoi Haradinaj.

“Në këto dy çështje por edhe për procese të tjera, bashkëpunimi Kosovë – Shqipëri do të vazhdojë të fuqizohet”, përfundoi Haradinaj.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400