Haradinaj: Të mos i rrezikojmë dhe më tutje njerëzit në spitale!

18:26 / E premte, 22 Shtator 2017

 

Në takimin e sotëm të qeverisë ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, ka kërkuar që të miratohet kërkesa e tij për lehtësimin e një procedure, për shpejtimin e importit për gazra medicinal të kualitetit të lartë, qysh parashihet në ligj.

Qeveria nderkohë ka miratuar rishikimin e buxhetit për vitin 2017, i cili pritet që të procedohet në Kuvendin e Kosovës për miratim. Poashtu ka miratuar shfuqizimin e një vendimi, i cili është bërë për shpronësimin e pronave në qendrën turistike Brezovica.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400