Haradinaj: U dakorduam të marrim një vendim të shpejtë për demarkacionin

20:24 / E mërkure, 14 Shkurt 2018

 

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka theksuar se bashkë me kryeministrin malazez, Dusko Markoviq janë dakorduar që të marrin një vendim të shpejtë për demarkacionin.

Haradinaj ka thënë se Kosova dhe Mali i Zi janë shembull i fqinjësisë së mirë në rajon, transmeton Indeksonline.

Ky është postimi i plotë:

Kosova dhe Mali i Zi janë shembull i fqinjësisë së mirë në rajon.

Kryeministri Dusko Markovic u zotua që do t’i japë çdo lloj ndihme Kosovës në perspektiven e saj euro-atlantike.

Si politikanë të përgjegjshëm jemi dakorduar që të marrim një vendim të shpejtë dhe cilësor për demarkacionin e kufirit ndërshtetëror.

RH

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400