Hasani: Pa media të lira, Kosova nuk mund t’i bashkohet shoqërive perëndimore

08:57 / E enjte, 03 Maj 2018

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani ka uruar gazetarët për ditën e Lirisë së Shtypit.

 Ai ka thënë se “Gazetarët janë gur themel demokracisë dhe ne si Kosovë duhet t’u ofrojmë gjithë hapësirën e nevojshme që ata të mund të kryejnë misionin e tyre”, transmeton lajmi.net.

Shkrimi i plotë:

Liria e shtypit është vlerë që shtyn përpara ndërtimin e shoqërisë dhe shtetit.

Gazetarët janë gur themel demokracisë dhe ne si Kosovë duhet t’u ofrojmë gjithë hapësirën e nevojshme që ata të mund të kryejnë misionin e tyre.

Pa media të lira, të cilat raportojnë dhe godasin të metat në shoqërinë tonë, Kosova nuk mund t’i bashkohet shoqërive perëndimore.

Urime, Dita e Lirisë së Shtypit!

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400