“Hotel Victory” në Prishtinë bëhet stacion policie (Foto)

17:32 / E mërkure, 11 Janar 2017

 

Zyrtarët policor të stacionit numër 4 në kryeqytet punojnë në kushte të vështira.

Objekti është tejet i vjetruar dhe madje nuk është fare pronë e policisë.

Ky stacion shumë shpejt pritet të vendoset në objektin e ish-Hotel Victory në Prishtinë.

Ky objekt që disa muaj është nën menaxhimin e Agjensionit Kosovar të Privatizimit.

Nuk dihet për sa kohë do të jetë e vendosur policia në këtë lokacion, por më gjatë derisa të ndërtohet stacioni i ri për banorët e lagjes “Lakrishtë” dhe “Dardania” në Prishtinë.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400