Hoti: Asnjë pajtim nuk ka me koalicionin qeverisës

19:50 / E enjte, 19 Korrik 2018

Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Avdulla Hoti ka mohuar se me pozitën kanë pajtim për seancën e Kuvendnit.

Ai ka thënë se LDK do të vazhdojë me qëndrimin sikur që kishte sot.

Hoti me anë të një postimi në Facebook ka thënë se Kuvendi është jo funksional.

“Asnjë pajtim nuk ka me koalicionin qeverisës. Kuvendi është jofunksional. Mund te caktohen çdo dite seanca te Kuvendit, por qëndrimi jone mbetet i njëjte, sic ishte ne seancën e sotme. Jemi te vendosur te ndalojmë uzurpimin e institucioneve dhe dhunimin e demokracisë”, ka shkruar Hoti.

LDK sot nuk ka marrë pjesë në votim në pikën për ndërtimet pa leje. Ndërsa kryetari i Kuvendit Kadri Veseli sot pas mbledhjes së kryesisë ka deklaruar se do shpreson që në seancën e ardhshme të ketë një mirëkuptim edhe nga opozita dhe të kalohet ligjet e pa miratuara.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400